Skiareál a snowpark Luž

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Vážení sportovní přátelé a kamarádi !!

Moc nás mrzí tato zpráva,kterou Vám dnes oznamujeme. Dnes, 25.6.2014 jsme podali obci Mařenice žádost o ukončení nájemní smlouvy...proto končí i Skiareál Luž, který přes 25 let nabízel  lidem svoje služby.

Obec Mařenice nám nevyhověla ani v jedné ze žádostí, které jsme předložili, a to :

  • odkoupit vleky a provozovala by je obec

  • prodat nám pozemky pod vleky - ne ty ostatní - abychom mohli dál rozvíjet Skiareál Luž

  • směnit obecní pozemky s našimi, abychom mohli dále pracovat


Neuspěli jsme! Zastupitelé nechápou - přestože jsem jim zevrubně vysvětlila, proč budeme muset ukončit činnost Skiareálu Luž  : chybí parkoviště, špatně prohrnuté cesty a silnice, velká konkurence, lidé nemají peníze a méně utrácejí, vše - opravy, školení apod. stojí stále více peněz¨...a důsledkem buddou prázdné penziony a restaurace v zimním období, zmenší se turistický ruch, nebude tu nic pro chalupáře a jejich děti, už se neuskuteční žádné závody ani karnevaly apod.

My ale nemůžeme vleky dotovat z jiných činností. Už vloni, přestože byla zima dlouhá, jsme byli v mínusu (rozbila se převodovka) a tak jsme vyčerpali rezervy. A poté přišla ta letošní špatná zima. Mysleli jsme si, že tyto argumenty obec pochopí ale setkali jsme se s  nechutí a závistí. Zastupitelé hrdě trvají na svém - když to šlo osm let, proč to teď nejde? Klidně si vleky sundejte a my uděláme výběrové řízení...a už se tím nechceme dál zabývat. To je přímo řeč místostarostky.

Přitom 300 ha lesa obec devět let pronajímala za 1 Kč - a to si ještě nájemce mohl  vesele prodávat obecní dříví do své kapsy. Nepřišla tím obec o peníze? Asi ne.  
Církvi odpustili na té samé schůzi 50 000 Kč - asi za to že otevřou kostel. A to nemám nic proti církvi. Ale Doskočilové neodpustí ani korunu. My můžeme platit ročně 110 000,-Kč. Vždyť vyděláváme prý devět milonů ročně... to je opravdu v zápise ze schůze dne 25.5... myslím že strana 4.

Proto nás velice mrzí,že Vám říkáme tuto zprávu. Ale zastupitelé to tak chtějí, připadá jim to logické.

Pakliže Vám to milí přátelé připadá nelogické, můžete svůj názor vyjádřit buďto mailem na
marenice@volny.cz případně telefonicky panu starostovi na tel: 602 966 986 nebo místostarostce na tel: 723 037 502 popřípadě napište svůj názor do chatu níže.

Děkujeme všem,kteří k nám rádi jezdili lyžovat a všem přejeme hodně zdraví. Život je příliš krátký,abychom marnili čas nenávistí ke komukoli.

Mějte se krásně.   

Za Skiareál Luž   
Hana   Doskočilová
skiluz@skiluz.com


Předpověď počasí

Interaktivní mapa
okolí Světlé

 

Velké množství turistických aktivit a popis cyklotras v Lužických horách najdete  ZDE

3 pořady o Lužických horách z cyklu Toulavá kamera najdete ZDE a ZDE, o nedalekém městě Cvikov ZDE

Parkování je možné ZDARMA u chaty Lužanka nebo pod chatou Luž na louce vlevo u veliké dřevěné sovy.

Mapa v PDF ke stažení ZDE.Klikněte na obrázek pro více informací o výhodných nabídkách
Veřejný chat (zobrazuje posledních 200 zpráv)
 
TOPlist
Zjistit Google Pagerank
Zjistit S-rank
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky